IO1 – Mapa potrzeby w zakresie przekształcania kursów
Pierwszy rezultatem jest materiał podsumowujący kluczowe cechy najpopularniejszych kursów językowych, pogrupowanych w sposób modułowy, aby można je było traktować oddzielnie i w połączeniu między nimi, wraz z wykazem najczęstszych i specyficznych potrzeb uczących się i trenerów, przeszkód, nawyków i zachowań grup docelowych w perspektywie zmiany kursów językowych stacjonarnych na kursy online.
Materiał szczegółowo analizuje, które jej części przenieść i jak utrzymać tempo i efektywność nauki oraz zminimalizować potencjalne opóźnienie w czasie i procesie uczenia się.
Analiza ta koncentruje się na poszczególnych składnikach każdego kursu – słuchaniu, ćwiczeniu, objaśnianiu gramatyki i architektury języka, ćwiczeniach indywidualnych, słownictwie, komunikacji i używaniu języka aktywnego, zadaniach grupowych itp. – oraz przedstawia szczegółowy opis podstawowych typów kursów językowych.
Modułowe podejście mapy drogowej stanowi ułatwienie w zakresie przenoszenia produktów, które można łatwo zastosować w różnych kontekstach, nawet jeśli wystarczy po prostu połączyć moduły w inny sposób lub zastosować tę samą technikę badania i mapowania w różnych kontekstach tematycznych.
POBIERZ
Raport końcowy w pierwszym rezultacie jest pomocny dla nauczycieli, studentów, organizacji / animatorów każdego rodzaju kursów, aby zrozumieć ich potrzeby szkoleniowe i tryb przenoszenia kursów językowych face-to-face na kursy online. W szczególności, raport końcowy zawiera kilka ważnych narzędzi dla nauczycieli, studentów, szkół językowych, organizacji pozarządowych pracujących z językami:
– Analiza źródłowa dotycząca kursów językowych: analiza porównawcza ze wszystkich krajów partnerskich zbierająca przegląd literatury i studia przypadków na temat najlepszych praktyk udanego transferu z nauczania face-to-face do nauczania na odległość;
– Główne ustalenia z grup fokusowych z udziałem grup docelowych i interesariuszy we Włoszech, Polsce, Niemczech i Bułgarii, badające potrzeby szkoleniowe różnych grup docelowych;
– Opis podstawowych rodzajów kursów językowych;
– Mapa najbardziej powszechnych i specyficznych potrzeb osób uczących się i prowadzących kursy językowe.