Projekt 'F2F2D and back'
Program Erasmus+ – Partnerstwa strategiczne dla edukacji dorosłych
Projekt nr: 2020-1-DE02-KA204-007590
Projekt trwa 24 miesiące
(od 2020-12-01 do 2022-11-30)
Sytuacja w Europie zmieniła się dramatycznie w ostatnich miesiącach ze względu na ogłoszenie pandemii COVID-19 i następujące po tym zamknięcie większości instytucji świadczących usługi edukacyjne. W tych okolicznościach kursy językowe ucierpiały szczególnie. Instytucje edukacyjne zamknęły swoje drzwi przed studentami, będąc jednocześnie zmuszone do szybkiego zapewnienia alternatywy online dla nauczania stacjonarnego.
Edukacja online jest obecnie bardzo często pojawiającym się hasłem. Mimo, że nauczanie online jest już wszechobecne, zarówno studenci jak i nauczyciele często nie uważają go za efektywne i satysfakcjonujące. Istnieją dziesiątki platform i narzędzi dostępnych w przestrzeni online, ale sprawne wybieranie z ich niewyczerpanych zasobów i dostosowywanie ich do swoich kursów sprawia lektorom trudność.
Projekt ‘F2F2D (Face to Face to Distance) and back’ ma na celu ułatwienie sprawnego przechodzenia na nauczanie online w ramach prowadzonych kursów, jak również łatwego powrotu do formuły stacjonarnej, jeśli taka będzie potrzeba.
Szybkość i prostota są kluczowymi czynnikami przy wprowadzaniu zmian w nauczaniu. Projekt `F2F2D and back’ powstał z myślą, aby oszczędzić czas i wysiłek instytucji edukacyjnych w których kontynuowanie procesów edukacyjnych w tradycyjny sposób jest zagrożone, w sytuacji podobnych wydarzeń do tych z jakimi mieliśmy do czynienia w związku z wybuchem pandemii COVID-19.
Celem projektu jest opracowanie ram koncepcyjnych dla sprawnej transformacji różnych typów kursów stacjonarnych w formułę online.
to opracowanie skutecznej metody wraz z narzędziami uzupełniającymi, tak aby poszczególne kursy językowe mogły być szybko przekształcone z formuły stacjonarnej w efektywną formułę online i odwrotnie.
• Analiza potrzeb przekształcania kursów;
• Przewodnik dla nauczycieli na temat dostępnych metod i narzędzi transferu;
• Instrukcja przekształcania kursów;
• Narzędzia dla uczniów, nauczycieli i szkół do prowadzenia na odległość procesu samooceny i oceniania;
• Przewodnik po kursie dla nauczycieli.
Uczestnicy i nauczyciele kursów stacjonarnych, organizatorzy kursów językowych, organizacje pozarządowe, władze regionalne / krajowe i decydenci w dziedzinie edukacji, pozostali interesariusze.